piątek, 24 października 2014

Sportowa sukienka uszyta z wykroju Burda 04/2013 model 105

Dzisiaj prezentuję sportową sukienkę uszyłam ja z rozciągliwej dzianiny. Jest dobra do noszenia na co dzień. Bardzo ja lubię, podoba mi się wykończenie dołu sukienki. Zaokrąglany dół zgodnie z wykrojem odszyłam lamówkami i wykończyłam ręcznie, żeby nie było widać szwu tak jak w Burdzie. Zmieniłam trochę przód, taki mi się wydaje całkiem fajny.

Buty - Lasocki, Sukienka - Dalwi

czwartek, 16 października 2014

Dresowy kardigan uszyty z wykroju Burda 8/2011 model 117

Wdzianko uszyłam z mięciutkiego dresu, pod spodem jest taki ciepły polarek. Szyło się bardzo dobrze aby wdzianku nadać sportowego stylu  doszyłam mankiety. Nie obszywałam lamówką rogów tylko zostawiłam tak jak skroiłam. Wydaje mi się, że wtedy lepiej się ono układa na przodzie. Moja poprzednia wersja wdzianka tutaj. 

Wdzianko - Dalwi
Spodnie - Zara
Buty - Milano
Koszulka - Reserved
Szal - LV

niedziela, 12 października 2014

Kamizelka z imitacji futra uszyta z wykroju Burda 11/2012 model 103

Moja druga kamizelka z futerka,  uszyłam ją bardzo szybko. Mój pierwszy raz z szyciem kamizelki był na tym poście TUTAJ.  Kupiłam za mało futerka i trochę byłam zawiedziona efektem. Potem bałam się o wykrój, że będzie on zbyt duży, ale skroiłam 38 i wydaje mi się, że jest w sam raz. Kamizelka nosi się dobrze jest długa i wygodna. Wykrój mega prosty tylko dużo bałaganu przy krojeniu futerka. Bo strasznie dużo pyłków po całym mieszkaniu się przemieszcza:) 

Spodnie - Zara
Koszula - Quisoqe
Buty - Milano
Kamizelka - Dalwi

czwartek, 9 października 2014

Zapiekanka pasterska (Shepherd's Pie)

Zapiekanka polecam serdecznie. Danie z kuchni angielskiej.

Cottage pie (zapiekanka wiejska) – zapiekana potrawa mięsno-warzywna, składająca się z dwóch warstw – wierzchniej, z puree ziemniaczanego, oraz spodniej, będącej potrawką z mięsa mielonego wołowego z dodatkiem cebuli, innych warzyw i przypraw. Nieco podobna do gulaszu choć istotę stanowi właśnie warstwa ziemniaków ze spieczona skórką.

Podobna jest shepherd's pie (zapiekanka pasterska), do przyrządzania której zamiast mięsa wołowego używa się jagnięciny.
Do pieczenia użyłam foremki 20 cm * 33 cm i jest w sam raz dobra, mam jeszcze taką formę kwadratową w kolorze pomarańczowym też jest super.


piątek, 3 października 2014

Spódniczka uszyta z wykroju Burda 12/2011 model 124

Spódniczkę uszyłam z wykroju Burdy 12/2011 model 124 użyłam taką laminowaną bawełnę. Ciężko mi nawet określić co to za tkanina ale jest sztywna i dobrze się układają fałdy. Trochę nawet przypomina skórę. Moje plany szyciowe to dresowe wdzianko i dłuższa kamizelka z czarnego futerka.


Buty - Ryłko
Spódnica - Dalwi
Koszula - House