DIY - Rustykalna eko torba z juty

ekotorba

Torby z worka po kawie (burlap coffee bag)!

Moja wyobraźnia nie zna granic! Szyję kolejne torby z worków po kawie, tym razem wpadłam na pomysł i uszyłam pierwszą torbę w kształcie prostokąta co o niej sądzicie? Zdjęcie poniżej.
torba z juty
Torby są uszyte z jutowych worków po ziarnach kakao lub ziarnach kawy. Każdy worek pełen ziaren przebył długą drogę, tysiące kilometrów po całym świecie. Po wysypaniu ziaren worek jest przecięty górnym cięciem lub cięciem bocznym i może zawierać różne wzory, wydruki i oznaczenia z krajem pochodzenia. 
ekotorba
Worki mogą mieć utrzymujące się pozostałości, brud, plamy lub zapachy związane z transportem i przechowywaniem ziaren kawy lub kakao. Przyznam szczerze, że nawet z tym nie walczyłam, uznałam to za atut!
torba ekologiczna
Juta to biodegradowalny materiał, który składa się w 100% z naturalnego włókna. Jutę można prać w letniej wodzie z dodatkiem mydła lub innego detergentu, jednak trzeba pamiętać, żeby nie miał właściwości wybielających. Juta jest odporna na otarcia i wyciąganie, dlatego wspaniale nadaje się na torby.
ekotorba
Zapraszam do mojego sklepu DALWI SHOP lub na ETSY, tutaj znajdziecie naszyjniki, torby, dekoracje wszystko do domu w stylu boho.
torba z juty
Poniżej dodałam zdjęcia stylizacji z ekotorbą, mojej mamy i swoją. Torby są użytkowane i mega wygodne!
ekotorba
ekotorba

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka 

Komentarze

  1. Ależ wspaniały pomysł! Kocham DIY, ale to wygląda jak projekt jakiegoś topowego projektanta, a nie rzecz przerobiona z innej rzeczy użytkowej, genialne!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajnie prezentuje się ta torba :D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *