Dzianinowy komplet bluza i spódnica

dzianinowy komplet

Bluza uszyta z wykroju Burda 10/2020 model #104

Za uszycie tego kompletu długo się zabierałam, za każdym razem nie miałam pomysłu jaki wybrać wykrój, tym razem padło na oversaizową górę i dopasowaną spódnicę. 
Dzianinę kupiłam na Allegro jest ona bardzo miękka i cieplutka, dzięki temu uzyskałam fajny zimowy komplet do noszenia na chłodniejsze dni. Do uszycia góry wykorzystałam wykrój z Burdy jednak wprowadziłam trochę modyfikacji aby uzyskać swój zamierzony efekt.
Tym razem zrobiłam sobie zdjęcia przy moim gramofonie, moje nowe odkrycie czyli miłość do winyli i do słuchania starej muzyki. Tak mnie to zaabsorbowało, że non stop siadam na Allegro i szukam nowych winyli bo te co mam to już przesłuchałam. Muzyka z winyli jest bardzo nastrojowa i już samo patrzenie na poruszającą się płytę mnie uspakaja.
Górę uszyłam z wykroju natomiast spódnicę uszyłam z głowy. Wyjęłam z szafy moją ulubioną dopasowaną spódnicę, położyłam na materiale i odrysowałam jej kształt. Przyszyłam pasek i zrobiłam zaszewki aby dopasować ją do figury i gotowe. W mojej spódnicy uroku dodają dwa rozporki po bokach, jedyne co zauważyłam to chyba mogłam je zrobić większe:)
Komplet jest super, jednak grzeje jak grzejnik, myślę, że uszyję następny teraz z cieńszej tkaniny. Przyznam, że bardzo go lubię i polecam takie rozwiązanie, czyli uszycie z tej samej tkaniny góry i dołu. Muszę też dodać, że powiększyłam sobie golf, można to zauważyć porównując wykrój i moje zdjęcia, u mnie golf nie przylega do szyi tylko opada na linii ramion.
Do uszycia bluzy wykorzystałam wykrój z Burdy 10/2020 model 104. Sama nie wiem czy to bluza czy sweter? Gdybym wybrała inną tkaninę na przykład sweterkową, już by inaczej się prezentował. Wykrój ma potencjał! Niezależnie od nazwy ten wzorzysty model z wysokim golfem ma swój niepowtarzalny urok, a dzięki temu, że jest dość długi, można go swobodnie nosić zarówno do spodni jak i do spódnicy.
Pozdrawiam Agnieszka

Komentarze

  1. O mój Boże, ale świetnie to wygląda! <3 I ten kolor! Pięknie! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *