Sukienka w kwiaty uszyta z wykroju Burda 03/2021 model 105


Sukienka z dzianiny

Znowu padło na czerwony, to kolejna już sukienka w tym kolorze w mojej szafie obiecuję sobie i Wam, że postaram się kupować inne tkaniny. Choć czasem to nie jest dla mnie łatwe.
Sukienkę uszyłam z kreszowanej dzianiny, to jest ta sama dzianina co TUTAJ. Dzianina bardzo wdzięczna jeśli chodzi o noszenie, nie jest zbyt ciężka zbita, jest miła w dotyku. Jeśli chodzi o szycie to dość dobrze się szyło, jednak jej rozciąganie się nieco to utrudnia.
Ten wykrój pochodzi z Burdy, nic w nim nie zmieniłam po za brakiem zamka. W swojej wersji nie wszyłam zamka, bardzo często wykorzystuję takie ułatwienie gdy widzę, że sukienka ma poszerzany krój, gdy wykorzystuję dzianinę, która się naciąga.
W tym wykroju spodobały mi się rękawy, bufiasta góra i wydłużony mankiet. Przy tak miękkiej dzianinie może nie ma efektu "sterczącej" bufki, ale uważam, że ten efekt też mi się podoba.


Do uszycia sukienki wykorzystałam wykrój z Burdy 03/2021 czyli sukienka z okładki. Sukienka w stylu retro z biegiem czasu nie traci na aktualności, ale wręcz zyskuje! Uwagę przyciągają detale, takie jak marszczenia na przesuniętym w górę szwie talii, rozszerzany dół i mocno zwężane dolne części rękawów.
Pozdrawiam Agnieszka

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *