Sukienka z długim rękawem uszyta z wykroju Burdy 02/2022


Sukienka z pęknięciem na rękawach

Tym razem pokusiłam się o uszycie sukienki z takimi ciekawymi rękawami, na boku rękawa są pęknięcia, a w nich kontrastowa tkanina. Daje to fajny efekt podczas poruszania rękoma, bo tkanina przebija i układa się w zwiewny sposób.

Samo uszycie sukienki nie wspominam zbyt dobrze :) Był to dla mnie trudny projekt ponieważ nie mogłam sobie poradzić z rękawami pomimo, że szyłam zgodnie z wykrojem. Szyfon się bardzo ślizgał, dodatkowo był kreszowany co przy naciąganiu tkaniny powodowało, że poszczególne elementy stawały się nierówne i tak mi jakoś szło pod górkę. Pamiętam, że nawet tą sukienkę odłożyłam na jakiś czas i starałam się o niej zapomnieć :), jednak ona nie dawała mi o sobie zapomnieć i tak pomału dobrnęłam do końca.

Do uszycia sukienki wybrałam szyfon, chciałam aby sukienka była w letnim stylu. W związku z tym, że szyfon prześwituje pod spód założyłam halkę.


Sukienkę uszyłam z wykroju Burda 02/2022, jest to przedłużenie bluzki. W tym wykroju zachwyca głęboki dekolt w szpic i szerokie mankiety, aż po fantazyjne kontrafałdy na całej długości rękawów, których wnętrze wypełniono jaskrawą tkaniną. 

Pozdrawiam Agnieszka

Komentarze

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *