poniedziałek, 27 maja 2013

Sukienka z patką na apaszkę

         Witam serdecznie dzisiaj chciałam Wam pokazać taki nowy ciekawy pomysł zaczerpnięty z katalogu Vogue a mianowicie patkę doszytą przy dekoldzie na apaszkę. Może ona pełnić funkcję ozdobną sama w sobie, a można także przeciągnąć apaszkę czy szaliczek - całość tworzy bardzo fajny efekt.
         Poza tym w ten weekend uszyłam kolejną sukienkę, która czeka na zdjęcia w plenerze - ale póki co.... to ja na ten ziąb nie wychodzę, poczekam na słońce :) A i zdradzę jeszcze, że uszyłam sukienkę na podstawie wykroju z Pramo, ale więcej szczegółów jak się szyło, to napiszę już w następnym poście.

poniedziałek, 20 maja 2013

Różowa sukienka z patkami w pasie.

Witajcie
dzisiaj chciałam Wam pokazać sukienkę, którą uszyłam ostatnio. Wspominałam już o niej tu a sukienka ciągle czekała na sesję zdjęciową. Szyjąc sukienkę inspirowałam się zdjęciem z katalogu Vogue. Wykroju do uszycia sukienki nie miałam, ale przerobiłam wykrój z Burdy 06/2010 model 106, dół sukienki uszyłam z prostokąta pomarszczonego w pasie. W swojej wersji trochę bardziej ją dopasowałam do figury, ponieważ jak była nie dopasowana wisiała na mnie, myślę że tkanina z jakiej ja uszyłam sukienkę jest cieńsza i delikatniejsza niż ta, z jakiej uszyta jest sukienka na modelce z Vogue'a.

sobota, 11 maja 2013

Niebieska sukienka z kokardką

Witajcie dzisiaj chciałam Wam pokazać sukienkę uszytą przez mamę. W pięknym kobaltowym kolorze, sukienkę zdobi piękny kołnierzyk i podwójna kokardka. Inspiracją do wykonania kokardki był film "Do diabła z miłością", jedna z bohaterek miała piękną sukienkę z taką podwójną kokardką. Dodatek w postaci czarnej torebki dodaje uroku tej stylizacji. Pozdrawiam cieplutko.