DIY - Galeria obrazów z książki Botanicum Kathy Willis, Katie Scott

Botaniczne obrazki na ścianie w sypialni

Roślinna galeria od zawsze była moim marzeniem, pomyślałam, że idealnie będzie pasować do sypialni. Poszukiwanie botanicznych zdjęć lub plakatów była nieco długa i wyboista. Na początku miałam pomysł, że kupię w antykwariacie książkę z botaniki i z niej wytnę obrazki. 

Pomysł może i dobry nie przeczę, ale takiej roślinnej książki nie znalazłam, a te co znalazłam to miały małe obrazki i tak się jakoś zniechęciłam. Pomyślałam, że chcę coś dużego! Wpisałam w Google obrazki botaniczne i tak przechodząc ze strony do strony znalałam współczesną książkę Botanicum Kathy Willis, Katie Scott.
Jak zobaczyłam te piękne ilustracje zakochałam się w nich! Książka sama w sobie wzbudziła we mnie zachwyt, format książki bardzo duży, papier dość gruby i matowo-kredowy. Ciężko było się mi zdecydować jakie mam wybrać ilustracje bo wszystkie bardzo ładne i przykuwające oko.
Książka poszła na pocięcie, a ja mam cudowną galerię obrazów dodam tylko, że ramki kupiłam w Ikea Fiskbo, tam były najtańsze, sami przyznajcie, że 9,90 za sztukę to chyba warto?! Ramki są TUTAJ.
Wieszanie obrazków na ścianie to nie lada wyczyn! Najciężej było mi powiesić pierwszy obrazek! Za każdym razem był krzywy, och tyle problemów ze złapaniem pionu:) Obrazki powiesiłam na taśmy przylepne Command! Moje odkrycie po robieniu galerii z koszyków.
Im dalej tym lepiej szło, odległości odmierzałam za pomocą listwy przypodłogowej. To było dla mnie duże ułatwienie.
Obrazki dobrze się trzymają ściany, taśmy na rzepy nie zawiodły. Pamiętajcie aby dobrze rozłożyć odległości pomiędzy sufitem, a podłogą u mnie się okazało, że jest super obrazki są idealnie na środku ściany.
Poniżej jest okładka tej książki, z której wycięłam obrazki. Polecam taką metamorfozę! 
Miłego dnia!! Pozdrawiam Agnieszka

Komentarze

  1. Cudowny widok na taką galerię. Piękne ilustracje więc doskonale się prezentują. A to, że wiszą idealnie - podziwiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Galeria wygląda wspaniale:)))gratuluję pomysłu:)))Pozdrawiam serdecznie:))

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *