Jak uszyć wielorazowe waciki do twarzy?

Jak uszyć płatki kosmetyczne? 

Jestem ciekawa ile wacików kosmetycznych zużywacie dziennie? Ja mniej więcej 2-3 dziennie! W ciągu roku  uzbiera się tego naprawdę sporo, kilkanaście opakowań i kilkaset wacików! W związku z ruchem Zero Waste czyli tworzymy świat bez odpadów, postanowiłam uszyć kilka wacików wielorazowego użytku.
Do tego celu najlepiej nada się tkanina typu fortte lub zwykły ręcznik. Ja miałam w swojej szafce z tkaninami kawałek bawełnianej froty, wycięłam z niej kilkanaście kwadracików w rozmiarze 7 cm x 7 cm. 
Poniżej na zdjęciu opisałam etap powstawania wacików kosmetycznych, czas wykonania jednego płatka nie jest dość długi ale przy większej ilości płatków to już trochę czasu schodzi.
Waciki gotowe, teraz trzeba się do nich przyzwyczaić i wcielić nowe zasady w życie. Co nie jest łatwe na początek, nie mogłam zdzierżyć chropowatości tej tkaniny, szorowanie po twarzy było dla mnie nieprzyjemnym doświadczeniem.
Po pewnym czasie było coraz lżej i lepiej kupiłam nawet mydło w kostce i wacikiem nacieram kostkę po tym spienionym wacikiem zmywam makijaż w twarzy.
Zachęcam do przetestowania i sprawdzenia czy zda to u Was egzamin czy nie bardzo?
Pozdrawiam Agnieszka


Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *