Fartuch dla florystki


Zastawa stołowa Blue Willow Mint Churchill

W dzisiejszym poście rządzi kolor niebieski! Uszyłam fartuszek co wygląda jak sukienka, gdybym Wam nie pokazała rozcięcia na boku, pewnie byście nawet nie zauważyli! 
W między czasie opowiadania o moim fartuszku chciałabym Wam pokazać kolejny ułamek mojej pasji, a jest nią miłość do angielskiej porcelany! Odkąd mieszkam w nowym mieszkaniu, a minął rok od wprowadzenia się do nowego, oszalałam na punkcie angielskich wnętrz i mój zachwyt wzbudziły witryny wypełnione kolorowym fajansem i figurkami zwierząt.
Najbardziej w angielskich wnętrzach zachwyciła mnie niebieska zastawa stołowa. Tak bardzo, że postanowiłam nabyć jeden komplet Blue Willow Mint z motywem orientalnym Churchill. Ta kolekcja nawiązuje do pięknej klasycznej chińskiej zastawy, gdzie niezwykle istotna jest dbałość o szczegóły. Z ilustracją jaka znajduje się na porcelanie Willow Churchill wiąże się piękna legenda.
    Był sobie kiedyś bogaty Mandaryn, który miał piękną córkę (Koong-se). Zakochała się w skromnym asystencie księgowym swojego ojca (Chang), co rozgniewało ojca. (Małżeństwo było niewłaściwe ze względu na różnicę klas społecznych). Odprawił młodego mężczyznę i zbudował wysoki płot wokół swojego domu, aby oddzielić kochanków. Mandaryn planował, że jego córka poślubi potężnego księcia. Książę przybył łodzią, aby odebrać swoją narzeczoną, niosąc w prezencie pudełko klejnotów. Ślub miał się odbyć w dniu, w którym kwiat spadnie z wierzby.
    W przeddzień ślubu córki z księciem młody księgowy, przebrany za służącego, niezauważony wślizgnął się do pałacu. Gdy kochankowie uciekli z klejnotami, podniesiono alarm. Przebiegli przez most, ścigani przez Mandaryna, z batem w ręku. W końcu uciekli na statku księcia na bezpieczną odosobnioną wyspę, na której żyli szczęśliwie przez lata. Ale pewnego dnia książę dowiedział się o ich schronieniu. Łaknący zemsty wysłał żołnierzy, którzy schwytali kochanków i skazali ich na śmierć. Bogowie, poruszeni swoim losem, przemienili kochanków w parę gołębi.
Marka Churchill to jedna z bardziej rozpoznawanych firm zajmujących się produkcją wysokiej jakości porcelany, manufaktura działa od ponad 220 lat i szczyci się tym jednym motywem od 1917 roku! Więcej możecie poczytać na Wikipedii tutaj.
Na moim stole nie mogło zabraknąć pięknego serwisu z Włocławka! Dostałam go od mamy i jestem zauroczona tymi kwiatkami na tych małych filiżankach.
Fartuch z obniżonym stanem, idealny dla florystki, dół fartuszka uszyłam marszczony. Ten krój jest bardzo efektowny i niezwykle modny, z boku przyszyłam podwójne troczki.
Elegancki fartuch kuchenny to nieodzowny atrybut każdego domowego szefa kuchni. Fartuch do kuchni z oryginalnym designem stanowić będzie ozdobę nie tylko dla kucharza, ale zawieszony na wieszaku będzie także dekoracją. Podczas przyjęcia jedzenie można przygotować w eleganckim stroju, na pewno wszyscy goście będą zaskoczeni takim ładnym strojem.

Ten fartuch i dużo dużo innych rzeczy ręcznie wykonanych możecie nabyć w moim sklepie! Tutaj jest mój polski sklepik, a tutaj Etsy - próbuję swoich sił w sprzedaży zagranicznej! Póki co szału nie ma:) 
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka!

Komentarze

  1. Ma swój urok ten fartuszek.Na pewno praktyczny i wygodny.Porcelana bardzo ładna w kolorach takich jak ja lubię.Ja mam dom wykończony w stylu greckim,niebieskie okna,dach ogrodzenie.Kolor ten mam także na ozdobach w domu,także porcelanę i ozdoby kuchenne.
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna fartuszko-sukienka. <3 Strój i ta filiżanka przywodzą mi na myśl Alicję z Krainy Czarów. ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *