Torby z tkaniny vintage


Recykling bezużytecznych tkanin!

Od dwóch lat szyję torby z worków po kawie, teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie! W odzieży używanej dorwałam kilka pięknych obrusów! Pomyślałam, nie mam pomysłu co z nich zrobić? Położyć na stole, nie bardzo bo teraz nie ma na nie mody...
W takim razie padło na torby i tak z obrusa powstała fajna taszka i to nie jedna nie dwie! Jak sobie pomyślę ile fajnych tkanin leży nie wykorzystanych to naprawdę, aż mi serce rozdziera. Jak to możliwe, przecież temu można dać drugie życie!
Po nitce do kłębka ja sama zajęłam się recyklingiem! Chronię środowisko naturalne, ograniczam zużycie surowców naturalnych bo nie kupuję nowej torby, która została wyprodukowana przez małe chińskie rączki przez jakąś sieciówkę. Druga rzecz to przyczyniam się do zmniejszenia ilości odpadów, bo z tych "odpadów" w postaci obrusów, worków po kawie, narzut, zasłon produkuję nowe towary! Bingo! mam jakiś wkład w ochronę tej naszej planety.
Spójrzcie na te tkaniny! To nie są dzisiejsze tkaniny, to nie jest dzisiejsza jakość! Te stare vintydżowe tkaniny mają rewelacyjny skład i jakość. One przetrwały tyle czasu, a jak biorę je do ręki to od razu czuć, że to bawełna! Teraz bawełny coraz mniej....w składzie tkanin. 
Na zdjęciu poniżej torby uszyte z kratki Vichy, uwielbiam ją! Co roku w letniej kolekcji pojawia się moda na kratkę gingham vichy, jest to już tradycja! Tak jak wspomniałam ja szyję z obrusów, a ta kratka króluje jako tkanina obrusowa. Z kratki vichy najczęściej są uszyte tekstylia kuchenne, obrusy czy zasłonki.
Zapraszam do mojego sklepu DALWI SHOP lub na ETSY, tutaj znajdziecie naszyjniki, torby, dekoracje wszystko do domu w stylu boho.

Poniżej piękna torba z tkaniny w liście super print! Uwielbiam tkaniny w różne liście i kwiaty, zwłaszcza takie w angielskim stylu!


Pozdrawiam serdecznie Agnieszka.

Komentarze

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *