DIY - Jak uszyć spódnicę z falbankami?

Spódniczka z trzema falbanami!

Tą spódniczkę widziałam chyba we wszystkich sieciówkach! Jest to krótka spódnica z gumą w pasie, hit tego lata! Postanowiłam ją uszyć dla siebie, a skoro już szyję to napiszę Wam tutorial, jak ją uszyłam krok po kroku.
Spódnicę uszyłam z szyfonu jest to tkanina zwiewna i lekko prześwitująca. Spódnica składa się z trzech warstw tkaniny i jest bardzo prosta, jedyną przeszkodą może być niesforna tkanina.
Spódnica jest urocza, w związku z tym, że szyje się ją szybko, uszyję jeszcze jedną z jasnej tkaniny!

Do uszycia spódnicy wykorzystałam podwójnie złożony materiał to jest 140 cm (jest to standard, wszystkie tkaniny przeważnie mają taką samą szerokość). Długość poszczególnych falban to 60 cm (najdłuższa falbana),  dopasuj ją do siebie, ja lubię długość przed kolano, jeśli uznasz, że jest ona zbyt długa skróć ją do swoich potrzeb. Kolejna falbana to 40 cm i najkrótsza to 25 cm.
Pierwszy etap tniemy tkaninę według potrzeb, ja uszyłam spódnicę z trzech pasów 25 cm, 40 cm i 60 cm.
Poszczególne prostokaty na początku zszywamy po bokach, a dół podwijamy jak pokazałam na zdjęciu.
Jak już mamy przygotowane i podwinięte trzy części tkaniny łapiemy je razem możemy fastrygować lub spiąć szpilkami.
Trzy warstwy podwijamy i tworzymy tunel na gumę, ja użyłam gumę o szerokości 5 cm, zalecam użycie szerokiej gumy ponieważ nie wpija się ona w brzuch i nie roluje.
Gumę wciągam w tunel. Długość gumy dla rozmiaru, 34: długość 64 cm, dla rozm. 36: długość 68 cm, dla rozm. 38: długość 72 cm, dla rozmiaru 40: długość 76 cm, dla rozm. 42: długość 80 cm. Końce zszyć na 1 cm. Pamiętajcie aby gumę przyłożyć do obwodu pasa i zdecydować samemu czy takie naprężenie Wam odpowiada.
Gumę w tunelu zalecam przeszyć, naciągając ją szyjąc. Będziemy mieli pewność, że guma się nie przesunie lub nie zroluje.
Spódnica gotowa miłego dnia! Agnieszka

Komentarze

  1. Bardzo fajna i prosta spódnica ! Tutorial dla mnie mało dokładny i nie zbyt zrozumiały - niestety, ale chętnie uszyję podobną. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *