Biała sukienka uszyta z wykroju Burda 08/2021


Sukienka z bufiastym rękawem

Tym razem uszyłam coś dla siebie, białą sukienkę z dzianiny swetrowej. Tak jak wspominałam ostatnio uszyłam, dwie sukienki z jednego wykroju! U mnie to bardzo rzadko się zdarza, wcześniejsza wersja tej sukienki znajduje się w tym poście
Sesję zrobiłam sobie sama w przepięknym miejscu na Starym Mieście w Szczecinie, te kamieniczki naprawdę robią wrażenie, a ja mam niedosyt, że nie ma ich w tym miejscu więcej. Jednak nie rozpaczam bo pięknych kamieniczek w Szczecinie jest pod dostatkiem.
Na zdjęciu powyżej na ramionach mam płaszcz uszyty trzy lat temu, zobacz tutaj jak on wygląda w stylizacji ze spodniami. Płaszcz choć ma te parę lat prezentuje się bardzo dobrze, a ja go ciągle noszę.

Ile ja czasu rozważałam biały kolor dzianiny?! Fakt ten kolor to jest utrapienie ale jednocześnie jest bardzo elegancki, to nic, że na ramionach widać moje czarne włosy i non stop ściągam je z sukienki.
Sukienkę uszyłam według wykroju Burdy 08/2020 model 101, w poprzedniej wersji nic nie zmieniłam jednak w tej poprawiłam rękawy. Pierwotny wykrój z Burdy zakłada pęknięcia przy mankietach, nie podobały mi się te makiety, w drugiej wersji zrobiłam zwykłe marszczenia.
Buty - Lasocki//Sukienka- Dalwi//Torebka -Vintage Gucci//Kapelusz- ParisHendzel

W tym sezonie królują szerokie, miękko układające się rękawy, ale ta sukienka zachwyca przede wszystkim wyjątkowo efektywnym krojem. Sukienka mimo prostego fasonu prezentuje się elegancko  i stylowo, a wszystko za sprawą szerokich rękawów z mankietami i łódkowego dekoltu.

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka

Komentarze

  1. Wyglądasz pięknie:)))sukienka bardzo mi się podoba:)))urokliwe miejsce znalazłaś na swoją sesję:)))pozdrawiam serdecznie:))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *