Jak zrobić boho poduszkę w azteckie wzory?

Jak zrobić poszewkę w stylu African Mudcloth Tie DYE?

Kolejny raz zabawa z wybielaczem ACE! Jakiś czas temu farbowałam nim sukienkę, teraz będzie poduszka w afrykańskie wzory. Dokładniej to się nazywa african mudcloth jest to styl zdobienia tkanin przez rdzenną ludność afrykańską. Ja postanowiłam tym sposobem przyozdobić poszewkę.
Do wykonania tej poduszki potrzebujemy tkaninę z naturalnej przędzy czyli len lub bawełnę albo inne naturalne mieszanki. Chodzi o to żeby tkanina nie była z dodatkiem poliestru, bo wtedy wybielacz nie chwyci. Ja raz spróbowałam wybielać tkaninę poliestrową, mimo że przez całą noc moczyłam ją w ACE, tkanina nie rozjaśniła się.
Do rysowania wzorków wybielaczem, użyłam pędzelka z naturalnym włosiem...później się okazało, że włos na pędzlu się normalnie pokruszył. Nie polecam, ja nie wiedziałam, że tak się stanie...nim to zauważyłam, to jeszcze zdążyłam pomalować wszystkie wzorki.
Zachowajcie bezwzględną ostrożność podczas malowania, uważajcie na oczy i twarz, żeby nic nie prysło na ubrania. Polecam także otworzyć okno i drzwi i przewietrzyć pomieszczenie.
Po wyschnięciu uzyskałam taki efekt, gdy zauważyłam, że wzory są jeszcze słabo widoczne. Przejechałam pędzlem ponownie po liniach aby kolor był bardziej wyraźny.
Gdy już moja afrykańska tkanina wyschła to uszyłam z niej dwie poduszki na zakładkę.
Tak wyglądają poduszki w azteckie wzory już po wypchaniu wypełnieniem. Efekt super polecam!
Pozdrawiam Agnieszka! 💚💚💚💚💚

Komentarze

  1. genialny pomysł, myślę że domestos też się sprawdzi zamiast ace. pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne poduchy ! Genialny pomysł z tym wybielaczem ! Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow, to robi wrażenie, te poduchy są przepiękne, byłyby idealne na prezent ☺

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *