DIY - Jak uszyć opaskę do makijażu?!

Opaska na głowę do makijażu

Jako nastolatka nie specjalnie przywiązywałam uwagę do pielęgnacji swojej cery, od pewnego czasu stałam się bardziej świadoma tego co jem i jakich kosmetyków używam. Coraz częściej staram się dbać o swoje ciało i twarz, robiąc sobie rytuały kosmetyczne na twarz. W związku z tym, że mam długie włosy i aby ich nie zamoczyć lub otłuścić olejkami uszyłam sobie opaskę. Taka opaska jest niezbędna podczas mycia twarzy, zawsze chciałam mieć taką różową z ogromną kokardą! Ostatnio uszyłam dzianinowy komplet i z resztek tkanin jakie mi zostały uszyłam opaskę na głowę.
Do uszycia opaski potrzebujemy kawałek mięciutkiej tkaniny, może to być dzianina, polar lub flanela. Ja przygotowałam sobie prostokąt o długości 80 cm x 20 cm. Zszyłam go ściegiem prostym i wywróciłam na prawą stronę. 
Zszywamy dwa końce opaski zostawiając malutki otwór (pokazałam na zdjęciu po prawej stronie). Potem po lini szycia zszywam opaskę i tworzą się nam dwa tunele na gumkę.
Przez otwór wprowadzam gumę o szerokości około 2 cm (jak najgrubszą żeby się nie rolowała w środku). Ja swoją gumę przymierzyłam do obwodu mojej głowy mi odpowiadała długość 55 cm. Polecam sprawdzić, na swoim obwodzie głowy bo różne są gumy i każdemu będzie inny ucisk odpowiadać. 
Opaska gotowa, ręcznie igłą i nitką zamknęłam mój otwór. Na sam koniec pozostaje do uszycia kokarda.
Do uszycia kokardy potrzebujemy prostokąt tkaniny, małą szlufkę i wypełnienie kulka sylikonowa. Prostokąt o długości 20 cm x 10 cm i szlufka, za pomocą której przymocujesz sobie kokardę do opaski. Ja przyszyłam kokardę na prosto za pomocą igły i nitki, dzięki temu kokarda cały czas sterczy i słodko się to prezentuje na głowie. 
Muszę powiedzieć, że jestem z siebie zadowolona materiał bardzo dobrze trzyma się głowy, nie ześlizguje się z włosów te dwa tunele na gumę zdały egzamin. Pamiętajcie o właściwym doborze tkaniny, żeby była to tkanina mięsista, a nie ślizga wtedy opaska będzie się ściągać ku górze. 
Opaskę można prać, a najlepsze rozwiązanie to uszyć dwie! Polecam też tą opaskę do kąpieli pod prysznicem jak nie chcesz zmoczyć włosów to można je związać do góry i okryć opaską bo ona jest dość szeroka.
Zapraszam na post, w którym pokazałam komplet dwuczęściowy z tej różowej dzianiny co uszyłam tą opaskę TUTAJ .

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka.

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *