DIY - Torba z juty


Torba z worka po kawie

Dzisiaj zrobimy przegląd toreb, które sama uszyłam z worka po kawie. Torby są uszyte z jutowych worków po ziarnach kakao lub ziarnach kawy. Każdy worek pełen ziaren przebył długą drogę, tysiące kilometrów po całym świecie. Po wysypaniu ziaren worek jest przecięty górnym cięciem lub cięciem bocznym i może zawierać różne wzory, wydruki i oznaczenia z krajem pochodzenia. 
Juta to biodegradowalny materiał, który składa się w 100% z naturalnego włókna. Jutę można prać w letniej wodzie z dodatkiem mydła lub innego detergentu, jednak trzeba pamiętać, żeby nie miał właściwości wybielających. Juta jest odporna na otarcia i wyciąganie, dlatego wspaniale nadaje się na torby.
Zapraszam do mojego sklepu DALWI SHOP lub na ETSY, tutaj znajdziecie naszyjniki, torby, dekoracje wszystko do domu w stylu boho.
Szyjąc torby staram się je przyozdabiać nieoczywistymi dekoracjami, do zdobienia wykorzystuję drewniane i bambusowe koraliki, bawełniane tasiemki koronkowe. Przyszywam także oryginalne boczne jutowe przeszycie worków. 
Torby szyję już dwa lata i mają one bardzo wielu sympatyków zwłaszcza za granicą. Swoje rękodzieło wystawiam w sklepie Etsy, skupia on rękodzielników z całego świata! Moje torby poleciały już do Hiszpanii, Kanady, USA-Chicago, Francji, Niemiec, Szwajcarii.
Bardzo często wyszukuję na OLX lub na Allegro, tasiemki, koraliki i inne dekoracje, które można przyszyć na torbie. Dodają one uroku.
Jeśli chodzi o sprzedaż w Polsce to nie mogę się pochwalić zbyt wielkim zainteresowaniem, mam nadzieję, że to się zmieni. Mam wrażenie, że Polki bardzo długo otwierają się na nowości i ciężko im zainwestować w rękodzieło i mieć coś innego jak w sieciówce.
Te torby idealnie pasują do dekoracji wnętrz, można je powiesić na wieszaczku, będą wspaniałą ozdobą wnętrza w boho stylu.
Juta to biodegradowalny materiał, który składa się w 100% z naturalnego włókna. Z takim materiałem trzeba się obchodzić delikatnie, jutę można prać w letniej wodzie z dodatkiem mydła lub innego detergentu, jednak trzeba pamiętać, żeby nie miał właściwości wybielających. 
Ta torba jest bardzo wytrzymała, sam fakt, że jest uszyta z worków po kawie (coffee bag) lub po ziarnach kakao (cocoa bean), mówi sam za siebie. Materiał jest bardzo trwały i świetnie nadaje się na przykład na torbę shopperkę.
Pozdrawiam Agnieszka!

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *