Wiosenny płaszcz uszyty z wykroju Burda 09/2016 model 119


Płaszcz z nietoperzowymi rękawami

Myślałam, żeby zostawić zdjęcia z tej sesji na jesień. Jednak patrząc za okno, na to co się dzieje teraz, temperatura niska, pogoda nie sprzyja, a ja w najlepsze noszę teraz ten płaszcz. Nie będę się nad nim zastanawiać, wrzucam zdjęcia na bloga!
Płaszcz sama uszyłam z tkaniny boucle, na cienkiej podszewce, brakowało mi czegoś idealnego na wiosnę lub na ciepłą jesień. Moje poprzednie płaszcze były ocieplane, przez to nie mogłam ich nosić jeśli na dworze były dodatnie temperatury! 
Proszę zobaczcie na te płaszcze, ten gruby i ciepły, ten również grzeje jak koc elektryczny. Musiałam uszyć coś znacznie cieńszego.
Ten płaszcz charakteryzuje się rozszerzanymi rękawami w obrębie ramion, mówi się na nie nietoperzowe rękawy. Zabawna ta nazwa, zawsze mnie ona rozśmiesza. Przyznam szczerze, że te rękawy są bardzo wygodne bo nie uciskają pod pachami, a gdy chce się założyć coś grubszego na siebie lub ewentualnie żakiet to na pewno zmieści się on z powodzeniem pod spodem.
Płaszcz uszyłam z wykroju Burdy, nie miałam z nim większych problemów po za odszyciem kołnierza i przodu, kto mnie ogląda na Instagramie ten pewnie wie z czym się zmagałam. Odszycie zrobiłam z podszewki, a nie z tkaniny, trochę mi zajęło naprawienie tego błędu.
Sukienkę, którą mam na sobie sama uszyłam, zapraszam TUTAJ. Cały zestaw super ze sobą się komponuje.
Płaszcz-Dalwi Szyje//Sukienka-Dalwi Szyje//Torebka-Pinko//Buty-Reserved
Piękny i stylowy płaszcz z dzianiny boucle. Ma duży szalowy kołnierz i uszyty jest bez zapięcia. Brak paska jest mało funkcjonalne dlatego z tej samej tkaniny uszyłam długi pasek, którym mogę się swobodnie związać. Wykrój na płaszcz znalazłam w Burdzie 06/2016 model 119.
Pozdrawiam Agnieszka

Komentarze

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *