Pałac Moritzburg w NiemczechPałac Moritzburg nieopodal Drezna

Ten piękny pałac znajduje się nieopodal Drezna bo zaledwie 17 km, warto go odwiedzić będąc przejazdem w Dreźnie. Pałac jest przepiękny, największe wrażenie na mnie zrobiła otaczająca go woda. Z lotu ptaka wygląda imponująco, osadzony na wyspie na środku jeziora, a łączą go z lądem dwie drogi obsadzone drzewami.
Pałac ten wybudował w XVI wieku książę Saksonii Maurycy Moritz Wettyn jako swój pałacyk myśliwski. Wtedy jeszcze pałac prezentował się znacznie skromniej, dopiero za władania Augusta II Mocnego to miejsce nabrało prestiżu. August II Mocny rozpoczął rozległą przebudowę pałacu planował tutaj urządzać swoje ekstrawaganckie przyjęcia i polowania. Najlepsi saksońscy rzemieślnicy mieli udział w tworzeniu 7 sal i ponad 200 komnat.
Zapraszam na inny post z tą sukienką TUTAJ w odsłonie jesienno - zimowej. 
Sukienkę uszyłam z wykroju Burda i zmieniłam trzy rzeczy! Wydłużyłam rękawy, przy dekolcie przyszyłam gumkę, jest to pewne ułatwienie bo tym trikiem pominęłam wszywanie zamka w całej sukience! Trzecia rzecz to gumka w pasie, gdy skroiłam sukienkę w rozmiarze 38! okazało się, że jest duży nadmiar tkaniny. Tym sposobem w pasie pojawiła się gumka. Myślałam, żeby sukienkę zwężyć jednak moje wewnętrzne ja powiedziało, że mi się nie chce:)


Do uszycia tej sukienki należy wykorzystać tkaninę dość zwiewną, lekką może to być także bawełna. W zależności od tkaniny sukienka będzie inaczej wyglądała, bawełna spowoduje, że rękawy będą pięknie sterczeć, a tkaniny wiskozowe lub poliestrowe spowodują, że sukienka będzie falować na wietrze.

Pałac w Moritzburg nie tylko miał być świątynią uciech, a także Świątynią Diany czyli mitologicznej opiekunki łowiectwa. Król planował ściągnięcie tutaj egzotycznych zwierząt lwów, gepardów, wybudował także swoją bażanciarnię, do dzisiaj w komnatach pałacu znajdują się jego trofea przywiezione z Afryki. 
Piękne komnaty, a na ścianach skórzana tapeta zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Warto wspomnieć, że w tym pałacu znajduje się jedno z największych zbiorów poroży w Europie. Pozdrawiam Agnieszka

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *