Szyję sukienki z recyklingu


Upcykling starych tkanin

Szycie ze starych tkanin to ciekawy pomysł na kreatywne wykorzystanie starych tkanin. Możesz stworzyć oryginalne i modne kreacje z materiałów, które masz w domu. Szycie ze starych obrusów, ścierek czy innych tkanin to ciekawy sposób na nadanie im nowego życia i stworzenie oryginalnych ubrań. Niektórzy uważają, że to bardzo modny trend, nazywany upcyklingiem lub recyklingiem kreatywnym. Polega on na przetwarzaniu zużytych lub niepotrzebnych przedmiotów na coś lepszego, cenniejszego lub piękniejszego. W ten sposób można oszczędzać pieniądze, chronić środowisko i wyrażać swoją osobowość.
W swoich realizacjach bardzo często wykorzystuję stare kalendarze drukowane na ścierkach kuchennych. Kalendarz na sukience powyżej jest moim najstarszym kalendarzem jaki znalazłam, spotkałam w moim życiu bo aż z 1975 roku. Ścierki z kalendarzem to dość popularny rodzaj ścierki kuchennej, na której nadrukowany jest kalendarz na dany rok. Ścierki z kalendarzem mają swoje korzenie w tradycji ludowej, gdzie używano tkanin z nadrukowanymi wzorami lub motywami do dekoracji domów lub ochrony przed złymi mocami. 


Niektóre ścierki mają na sobie unikatowe lub historyczne nadruki. Wiele z nich ma sporą wartość i są poszukiwane przez kolekcjonerów, miłośników vintage przedmiotów, ponieważ odzwierciedlają ważne wydarzenia i zmiany społeczne... na przykład jak ścierka z rocznicy ślubu książęcej pary Diany i Karola lub miałam kiedyś ścierkę z rocznicy ślubu królowej Elżbiety.Pozdrawiam Agnieszka

Komentarze

  1. Dawniej wykorzystywał się stare ubrania by szyć nowe , potem przyszedł czas kupowania mnóstwa ubrań nie zawsze dobrej jakości. Super, że tworzysz takie cuda .

    OdpowiedzUsuń
  2. ŁAŁ.Jestem zauroczona .Wspaniały pomysł,to coś innego.Gratuluję pomysłu i kreatywności.Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *