DIY - Jak uszyć kosmetyczkę worek?

Kosmetyczka podróżna 

Wakacyjna kosmetyczka worek, idealnie się sprawdziła podczas mojej podróży do Chin. Uszyłam dwie wersje jedną o średnicy na 60 cm, a drugą o średnicy 30 cm. Wersja maxi jeszcze nie do końca sprawdzona, wersja mini była ze mną w podróży i poniżej w poście napisałam kilka refleksji na jej temat.
Kosmetyczkę uszyłam bez wykroju, trochę po swojemu i uważam, że jest idealna...poza małym minusem. Ano takim, że dałam za gruby sznurek i muszę go wymienić na cieńszy. Gruby sznurek nie pozwolił mi na naciągnięcie plastikowego stopera. 
Brak plastikowego stopera powodował to, że musiałam wiązać supeł ze sznurka. Kosmetyczka w wersji maxi jest przeznaczona na basen lub na plażę. Wkładasz do środka strój kąpielowy i klapki prysznicowe i gotowa!
Na zdjęciu poniżej zademonstrowałam wersję maxi na podręczne przydasie plażowe. 
Instrukcja wykonania kosmetyczki. Wybieramy odpowiednią dla nas tkaninę najlepiej, żeby była sztywna i nierozciągliwa. Składamy ją i odrysowujemy koło o równym promieniu, u mnie mała kosmetyczka ma około 30 cm.
Następnie wycięłam koło z tkaniny w kwiaty i z tkaniny jednokolorowej. 
Dla chętnych :) można jeszcze przyszyć kieszonkę na biżuterię, która lubi się gubić w zakamarkach. Wycinamy prostokąt dwie sztuki 15 cm*10 cm.
Przyszyłam zamek i zszyłam kieszonkę. 
Do podszewki przyszyłam kieszonkę.
Z tkanin wycinamy paski na taką długość jaką wyjdzie nam obwód koła u mnie pasek z tkaniny jednokolorowej jest szeroki na 10 cm i składany jest na pół, pasek jednokolorowy dwa razy i szeroki jest na 5 cm.
Wszywamy tunel i tak przygotowany pasek będziemy przyszywać do kosmetyczki do obwodu koła.
Tak złożony tunel przyszywamy do obwodu koła. Ja najpierw przypięłam go szpilkami i potem przyszyłam.
Po przyszyciu tuneli nakładamy tkaninę jednokolorową i ją przyszywamy, zostawiamy mały otwór na wywinięcie.
Wywijamy kosmetyczkę przez mały otwór, na prawą stronę i gotowe. Na sam koniec przyszyłam jeszcze język.

Kosmetyczka gotowa, wersja mini jest bardzo praktyczna. Fajne jest to, że możesz się z nią rozłożyć na łóżku i widzisz dokładnie co masz w środku. Na początku wątpiłam w nią, później się przekonałam, że jest bardzo praktyczna. 
Jedyny minus to taki, żeby się z nią rozłożyć najlepiej jest mieć płaskie miejsce. Ja lubię się malować na łóżku, inni wolą przy lustrze w łazience, więc nie dla każdego taka kosmetyczka będzie praktyczna.
Pozdrawiam Agnieszka❤️❤️❤️❤️❤️

Komentarze

 1. Cześć,
  Ciekawe rozwiązanie i nie waży dużo, więc nie zabierze kilogramów z bagażu :)
  Pozdrawiam,
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie waży dużo to prawda i dobrze się ta kula w walizce układa.

   Usuń
 2. Bardzo fajny pomysł:)))Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczna workowa kosmetyczka, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry tutorial, tylko parę rzeczy nie całkiem jasnych (nie jestem profesjonalną krawcową, może taka się domyśla, ja jeszcze nie):
  po co dwa tunele
  jak z paskiem: "u mnie pasek z tkaniny jednokolorowej jest szeroki na 10 cm i składany jest na pół, pasek jednokolorowy dwa razy i szeroki jest na 5 cm" to trochę masło maślane i jednocześnie nieoczywiste. Czy chodzi o "pasek jednokolorowy SKŁADAMY dwa razy i szeroki jest na 5 cm"?

  Podszewkę przyszywać prawą DO PRAWEJ strony głównego materiału? (żeby potem całość wywinąć)

  Przepraszam, że takie naiwne te pytania, ale bardzo chcę taką zrobić, więc zawracam Pani głowę:)

  W bardzo podobnych projektach klapa się zamyka, np na rzep. W Pani projekcie celowo jest "luźna"?

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam jest takie zdjęcie jak jest złożony pasek. Pasek jednokolorowy złożony na pół i to jest nasz tunel. Pasek ten 5 cm szeroki (kolorowy) tak samo długi jak ten jednokolorowy-nie składamy. Podszewkę tak ja na obrazku, na sam wierch, wybierz podszewkę bez prawej i lewej i się nie pomyli. Rzep miała przyszyć ręcznie, ale ostatecznie daje radę bez. Pełno jest tych tutoriali, jak ja szyję jest coś nie jasne to przeskakuję na inne i wtedy się dobrnie do celu. Słowami nie jest komuś łatwo wytłumaczyć jak coś uszyć;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *