DIY - Metamorfoza stolika z czasów PRL

stolik prl

Wadowickie Zakłady Meblarskie PRL

Tym razem w moje ręce wpadł taki oto stolik! Pamiętacie jak mówiłam na Instagramie, że szukam stolika pod gramofon? Szukałam, szukałam, aż znalazłam odpowiedni stolik na Allegro.
stolik prl
Najważniejszy był rozmiar stolika, ciężko mi go było dobrać bo potrzebowałam do wielkości gramofonu. Mój gramofon jest dość spory i nie każdy stolik spełniał te warunki. Większość stolików była mała i niska, w końcu trafiłam na swój ideał.
stolik retro
Sama metamorfoza nie była zbyt trudna i długa, nogi zostały pomalowane na czarno, blat odświeżony, a ubytki zaszpachlowane. Gdzie nie gdzie na boku blatu odeszło obrzeże, dlatego pomalowałam na czarno brzegi stołu.
stolik
Na stoliku stoi mój nowo kupiony gramofon, to nie jest antyk! Kupiłam go normalnie w sklepie RTV AGD i naprawdę polecam, taki sprzęt to wspaniały powrót do winyli i do słuchania starej muzyki. Na nim stoi słynny telefon Malwa wyprodukowany w 1980 roku przez Radomską Wytwórnię Telefonów czyli słynny Telekom. Uwielbiam takie perełki!
stolik vintage
Na półce poniżej stoją pieski kominkowe z angielskiej fabryki ceramiki Beswick Staffordshire, według oznaczeń i pieczęci pieski są z lat 90 tych. Uwielbiam je i szukam kolejnych w innych kolorach! Liczę na dużo szczęścia!
stolik
Spójrzcie na ten blat! Wysoki połysk nie do zdarcia, nie do zadrapania! Teraz takich mebli nie produkują, które przetrwają lata i nic z nimi się nie dzieje!
stolik
Poniżej zdjęcie z aukcji Allegro, praktycznie nie różni się od wersji po metamorfozie! Jedynie te czarne nogi pięknie podbijają tą metamorfozę!
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku pozdrawiam Agnieszka.

Komentarze

  1. Stolik wygląda super:))Pozdrawiam serdecznie i Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak zawsze jestem pod wrażeniem - świetnie wyglada po metamorfozie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *