Sukienka z falbanami uszyta z wykroju Burda 4/2021Sukienka z falbanami i maszyna do szycia Lada

Uszyłam nową sukienkę oczywiście wykrój z Burdy 04/2021 tym razem padło na model 102, krój sukienki nieco zaskakujący, bo dość luźny i rozkloszowany. Ostatnio bardzo często sięgam po takie luźne wykroje taki mam teraz szyciowy etap.
Do uszycia sukienki wykorzystałam tkaninę dość nietypową bo silki, jest to tkanina w chwycie leista, cienka i daje takie uczucie chłodu, trochę podobnie jak tkaniny jedwabne. Dobrze się układa ale jest momentami prześwitująca i koniecznie trzeba mieć pod spodem halkę. Pamiętam, że tkaninę kupiłam na OLX, moją uwagę przykuł ten retro print w stylu op art. Bardzo lubię tkaniny z powtarzalnym geometrycznym wzorem przywołują one we mnie dawne wspomnienia, a mianowicie cofam się do lat 60 tych. Lubię wracać do tych tkanin, moje poprzednie realizacje możecie zobaczyć tutaj i tutaj.
Choć wykorzystałam wykrój z Burdy, to w tej sukience nie ma większej filozofii, aby ja uszyć trzeba zrobić wykrój przodu i tyłu, a następnie rękawy, reszta to już tylko zmarszczone prostokąty, które z pietyzmem sztukowałam. Musiałam tak zrobić bo nie miałam odpowiedniej ilości tkaniny, do dyspozycji było 2 metry tkaniny, a jeszcze pasowanie wzoru i wyszło jak wyszło, że miało być szybko, a szycie się rozłożyło na dwa dni.
W tej sesji udział wzięła maszyna do szycia Lada kupiłam ją na giełdzie staroci w Szczecinie za 20 złotych łącznie z walizką! Czechosłowacka Lada została utworzona w 1919 roku, po drugiej wojnie światowej ekspansja firmy była największa i do 1954 roku produkowano pierwszą czechosłowacką zygzakową maszynę do szycia. Do lat 60-tych fabryka wyprodukowała 100.000 maszyn, chociaż w 1965 roku po połączeniu się firmy z Elitex, straciła ona swoją niezależność, a od 1972 roku rząd zaprzestał produkcji maszyn do szycia. Wprowadzony w 1957 roku model T132 był pierwszą "przenośną teczką" firmy Lada z wolnym ramieniem, kompaktową automatyczną maszyną do szycia zygzakowatego.

Te piękne zdjęcia wykonała Agnieszka Jabłońska
Sukienka -Dalwi Szyje// Buty- CCC
Do uszycia sukienki wykorzystałam wykrój z 04/2021 model 102. Według Burdy przewidziane zużycie tkaniny to 3,5 metra! Ja miałam 2 metry i wszystkie elementy skroiłam tylko musiałam sztukować tkaninę. Sukienka jest zwiewna z motywem op-art na tkaninie. Swoją długością, marszczonymi rękawami i falbanami model nawiązuje do swobodnej mody lat 70 tych. Uroku dodają guziki przy dekolcie.

Na sesję wybrałyśmy ściankę na parkingu w galerii handlowej Turzyn w Szczecinie - strefa ROOFA. Fajne klimatyczne miejsce, na sesje nadaje się idealnie.
Pozdrawiam Agnieszka

Komentarze

Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *